Jak často navštívit zubaře?
Pokud chcete mít jistotu, že jsou Vaše zuby zdravé, nepodceňujte pravidelné kontroly u svého zubaře. Doporučuje se navštívit ho ideálně jednou za půl roku. Za tak krátkou dobu vznikne většinou jen malý kaz nebo nějaký drobnější problém, který doktor vyřeší jednoduše a rychle. Odpadnou Vám tak velké výdaje, které jsou vždy spojeny s léčbou zubů i dásní. Prevence je základ, myslete na to a nic Vás nepřekvapí. Pečujte o svoje zuby.
Jak si správně čistit zuby?
Určitě jste tuto informaci slyšely u Vašeho dětského zubaře nejmíň desetkrát, ale ve většině případů tento postup mnoho lidí nedodržuje. Zkuste si vždy vyhranit čas ráno a večer na čištění, nejméně 2 minuty vkuse. Základem je pořídit si vhodný kartáček, který nebude příliš tvrdý. Odborníci doporučují zainvestovat do kvalitního kartáčku a zubní pasty, která bude blahodárně působit jak na zuby, tak na dásně. Na trhu je spousta výrobků, stačí si jen vybrat podle typu Vašich zubů např. bělící pasty, proti zánětu dásní nebo na citlivé zuby. Při závěrečném čištění zubů si už nemusíte vyplachovat pusu vodou, pasta tak bude působit mnohem déle a Vaše zuby budou víc chráněné. Vhodné je také používat mezizubní kartáček, dejte však pozor, abyste si vybrali správnou velikost, která bude Vašim zubům vyhovovat.
Péče o dásně
Nic nedokáže den otrávit tak, jako krvácející a napuchlé dásně. Pokud se tyto problémy objeví, vyzkoušejte bylinné gely nebo roztoky, které Vám od těchto zánětů pomohou. Můžete zkusit také aloe vera, které působí protizánětlivě. V neposlední řadě dbejte především na přísun dostatku vitamínů A, C a E. Do svého jídelníčku zařaďte hlavně mléčné výrobky, luštěniny, červenou řepu nebo zelí. Paradentóze lze předejít častými návštěvami u svého zubaře, tato nemoc se v pokročilé stadiu bohužel nedá příliš účinně léčit. Pokud jste navíc kuřák, nemusíte u sebe tuto nemoc včas odhalit. Kuřákům dásně ve většině případů nekrvácejí.