Každý, kdo ve své kuchyni pravidelně připravuje jídlo, dobře ví, jaké množství odpadu po vaření zůstane. Jsou to různé slupky, okrájené kousky ovoce a zeleniny, které většinou skončí v odpadkovém koši. Pokud koš můžeme pravidelně vynést a máme ho blízko, raději se takového odpadu zbavíme hned. Důvod, proč by neměl zůstat dlouho v kuchyni, je jasný. Odpad v koši začne zahnívat a zapáchat a přilákáme jím otravné octomilky.
Může se stát, že naše popelnice je dost daleko a my se k ní moc často nedostaneme. Dobrým řešením, jak tyto zbytky zužitkovat, je drtič odpadu. Je to vestavěný kuchyňský spotřebič, který v naší kuchyni bude velmi užitečný. Odpadne nám věčné vynášení koše, protože rostlinné zbytky vhazujeme přímo do dřezu a rozdrcený odpad je s pomocí vody odplavován do kanálu. Voda musí být studená, abychom předešli usazování mastnoty v potrubí a zároveň abychom ochlazovali motor drtiče. Nemusíme mít strach, že drtič odpadu je hlučný. Je to právě naopak. Je tichý a bezpečný, jednoduše se ovládá a není náročný na údržbu a energii. Jeho instalace není složitá.
Co do drtiče můžeme dát?Veškeré zbytky ovoce a zeleniny, čajové sáčky, skořápky od vajec, kosti z ryb a drůbeže, nedopalky cigaret a papírové ubrousky a papírové filtry.
Co tam nepatří?Sklo, plasty, guma, kovy, alobal, houbičky, skořápky z ústřic, také velké kosti a igelitové sáčky, které by mohly poškodit drtič. Nezvládne také suché slupky od cibule, kukuřice a artyčoků.
Drtiče odpadůsi můžeme pořídit s různým výkonem od různých výrobců s různým vybavením. Některé jsou vybaveny antibakteriálním systémem, který zabraňuje tvorbě zápachu a rozmnožování mikroorganismů, jiné zase mají magnetickou ochranu, která zachytí většinu kovových předmětů a tím zabrání poškození přístroje.
Použitím drtiče naše kuchyň zůstane stále čistá a hygienická.